Program Czyste powietrze

Krajowy program finansujący modernizację istniejących budynków. Program czyste powietrze skierowany jest dla klientów indywidualnych, którzy chcą obniżyć zapotrzebowanie energetyczne swoich budynków. Pod dofinansowanie to kwalifikuje się w zasadzie wszystko co z tym związane, od zmiany źródła ciepła, przez fotowoltaikę, po właśnie rekuperację. Dofinansowaniu podlega zarówno rekuperator jak i ogół materiałów oraz usługa montażu.

Klient indywidualny może uzyskać o 7 000 zł do nawet 53 000 zł na prace związane z redukcją zapotrzebowania energetycznego budynków jak i ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Więcej o programie można przeczytać tutaj.

NIBE Szwedzka dotacja

Szwedzka dotacja to program wewnętrzny producenta skierowany do klientów indywidualnych oraz firm. Program ten zakłada obniżkę nawet do 10 000 zł na zakup urządzeń firmy NIBE – pomp ciepła, rekuperatorów, systemu fotowoltaicznego. Co ważne, program ten jest programem wewnętrznym producenta, a co za tym idzie może łączyć się z innymi krajowymi programami, np. czyste powietrze. 

Program ten zakłada dotację na zakup urządzenia, oznacza to, że możesz kupić u nas samo urządzenie i skorzystać z dofinansowania na rekuperator. My, Ogrzewanie Bez Rachunków rozszerzamy jeszcze tą promocję o nawet dodatkowy 1000 zł, zależnie od zakupionego pakietu urządzeń!

Haczykiem programu Szwedzka dotacja jest limitowana pula urządzeń. Producent co roku wznawia program oraz dodatkowo w trakcie trwania dorzuca nowe urządzenia do puli.

Więcej o programie w naszym artykule można poczytać tutaj.

Program Agroenergia

Program skierowany do rolników prowadzących swoje gospodarstwa rolne. Program Agroenergia zakłada wsparcie w modernizacji gospodarstw rolnych celem zmniejszenia zużycia energii pierwotnej. Kwalifikuje się tu wszystko co związane z odnawialnymi źródłami energii i wszystko co przyczyni się do zmniejszenia negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko oraz poprawi bezpieczeństwo energetyczne w kraju.

Rekuperacja w rolnictwie to w zasadzie w dużej mierze wentylacja przemysłowa z odzyskiem ciepła. Oczywiście kwalifikuje się to po program Agroenergia który zwraca do 40% kosztów kwalifikowanych oraz może finansować w formie pożyczki 100% kosztów kwalifikowanych, czyli tych które podnoszą klasę energetyczną gospodarstw rolnych.

W koszty kwalifikowane zalicza się zarówno urządzenie, materiały przyłączeniowe oraz usługę montażu rekuperacji.

Szersze informacje o programie na artykule na naszej stronie który można przeczytać tutaj.