Rekuperatory Thessla Green
Thessla Green to polski producent central, który każdy z komponentów posiada w swojej własnej produkcji i ich urządzenia nie są składane jak większość rekuperatorów na rynku. Technologia stosowana w kompaktowych urządzeniach Thessla Green opracowana została przez zespół projektantów Thessli, dzięki czemu można tam znaleźć szereg nietypowych, ale bardzo istotnych innowacji podnoszących jakość urządzenia i poprawiająca charakterystykę pracy.
Seria AirPack
Thessla Green swoje centrale prowadzi w jednym typoszeregu, obecnie pojawia się seria 4 charakteryzująca się:
- 50mm izolacji ze spienionego polipropylenu pozbawionej elementów złączonych tworzących mostki cieplne,
- 100% programowalny i izolowany bypass,
- FPX – system zapobiegający zamarazniu z płynnie regulowaną nagrzewnicą,
- Filtry M5 dwustopniowe,
- Klasa energetyczna – A,
- średnica króćców przyłączeniowych 200 mm.
Ponad to występuje w wersji z przyłączami górnymi i bocznymi w wydajnościach 300, 400, 500, 650 oraz 850m3/h
Dodatkowo opcjonalnie
- Moduł Air++ czyli sterownik pokojowy
- Moduł Air Mobile do sterowania internetowego
- Moduł CF zwiększający wydajność centrali o 30% dzięki równoważeniu ciśnienia powietrza nawiewanego i wywiewanego,
- Moduł AFC do automatycznej kontroli filtrów.
- Nagrzewnice wodne i elektryczne,
- Chłodnice freonowe,
- Chłodnice wodne i glikolowe,
- Moduły filtracyjne
- Przepustnice GWC
Thessla a sprawność odzysku ciepła
Stosowane w reuperatorach Thessla Green wymieniki o przepływie 100% przeciwprądowych odzyskują ciepło i nigdy nie zamarzają nawet przy najniższych temperaturach. Tutaj wspomaga proces technologia FPX, czyli ciągły pomiar temperatury powietrza zasysanego z zewnątrz i płynnej nastawy nagrzewnicy elektrycznej. To zapobiega zamrożeniu kondensatu.
Regulowana moc nagrzewnicy pozwala nawet na 3 krotnie tańszą eksploatacje niż w przypadku nagrzewnic ON-OFF i dwukrotnie tańsze niż w przypadku central ograniczających lub odcinających pracę wentylatora nawiewnego.
Thessla Green i dircet airFlow
Centrale AirPack zaprojektowane są w nowym innowacyjnym systemie AirFlow pozwala na najefektywniejsze wykorzystanie powierzchni wymiennika, co przekłada się na wysoką szczelność podczas pracy, krople kondensatu nie są porywane przez strumień powietrza z wentylatorów oraz pozwala na zmniejszenie różnic ciśnień między płytami wymiennika.
Sterowanie, czyli technologia Air
Każda centrala wyposażona jest w zintegrowany moduł sterowania który może współpracować z czterema panelami sterowania Air dostępnymi w ofercie. Panele sterowania to tak zwany interfejs użytkownika, który przekazuje informacje wprowadzane przez użytkownika do sterownika wbudowanego w centralę. Nie są przechowywane na nim żadne dane. Pozwala to na