Wanas

Wanas to Polski producent nowoczesnych central rekuperacyjnych – rekuperatorów.

Firma Wanas wywodzi się z branży grzewczej i z zamiłowaniem obecnie tworzy jedne z (w naszej opinii) fajniejszych rekuperatorów na rynku. We wszystkich produktach widać przemyślaną konstrukcję oraz lata doświadczenia, dzięki czemu ich urządzenia nie są obarczone tymi podstawowymi jak i bardziej złożonymi problemami które można spotkać u wielu innych producentów, nawet tych znacznie bardziej znanych.

Kolejną rzeczą za którą bardzo cenimy w firmie Wanas to obsługa klienta – która stoi na bardzo wysokim poziomie. Zarówno pod kątem doradztwa technicznego, jak i produktowego, a przedewszystkim wzorowy serwis techniczny z błyskawicznym czasem wsparcia.

W ofercie firmy Wanas można znaleźć rekuperatory w wydaniu domowym czyli od 250m3/h do półprzemysłowych 1300 m3/h o wysokim stopniu odzysku ciepła przy niskim zużyciu energii elektrycznej – niskim koszcie eksploatacyjnym.

Firma Wanas cały czas wprowadza nowe technologie w swoje produkty, a ich produkty już obecnie produkty mogą być wyposażone w moduły do pełnego sterowania internetowego.

Produkty WANAS

Wszystkie rekuperatory Wanas wyposażone są w wentylatory prądu stałego EC – czyli najnowszej generacji energooszczędne wentylatory. Serce urządzeń to wymiennik przeciwprądowy o wysokich rozmiarach (większe niż odpowiedniki konkurencji), przeciwprądowy dzięki czemu uzyskują większą sprawność w całym okresie eksploatacyjnym urządzenia.

Ponad to zastosowane komponenty pozwoliły znacznie obniżyć zużycie energii elektrycznej, co dla 100m3/h oznacza zużycie energii elektrycznej na poziomie 17W, co oznacza, że roczny koszt około 10zł. Z drugiej strony oszczędność płynąca z pracy urządzenia i odzysku ciepła wiąże się z znacznie wyższymi oszczędnościami, szczególnie w okresie zimowym.

Rekuperatory Wanas standardowo wyposażone są w By-Pass który ma na celu zaczerpnięcie chłodnego wieczornego powietrza, bez ogrzewania go przez wyrzucane ciepłe powietrze z domu, zapobiega to nagrzewaniu budynków latem.

Sterowniki Wanas posiadają wszystkie dostępne funkcje, od programatora tygodniowego, przez godzinowy, tryby PARTY gdzie wymagana jest zwiększona praca urządzenia i URLOP gdzie urządzenie pracuje na minimalnej wartości przewiewu. Dodatkowo pełna charakterystyka pracy urządzenia, informacje o stanie pracy i obecnych parametrach.

Rekuperatory Wanas posiadają wszystkie niezbędne atesty, dopuszczenia oraz są odpowiednio certyfikowane.