Dolne źródło – odwiert pionowy

Każde pionowe dolne źródło, czyli sonda PE umieszczona w odwiercie geotermalnym to podstawa pracy pompy ciepła – źródło. Obok techniki wykonania i doboru parametrów dolnego źródła, sam materiał stanowi podstawę sprawności późniejszego funkcjonowania pompy i konieczności serwisowania.

Firma ASPOL FV i system Ener-Geo

Aspol FV to firma skupiona na materiałach i technologiach związanych z odnawialnymi źródłami energii i właśnie ochrona środowiska, ograniczanie zużycia energii i zwiększanie ekonomiczności w budownictwie i gospodarce jest celem i kierunkiem rozwoju firmy.

Firma z ponad 20 letnim doświadczeniem – producent systemów związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii (OZE) w swojej ofercie posiada:

  • Wszystkie elementy dolnego źródła,
  • Rekuperatory i wentylację,
  • System PPR, HDPE i PEX
  • Glikole etylenowe i propylenowe

Aspol FV jest producentem systemów grzewczych i dolnego źródła i jako jedna z w zasadzie dwóch wiodących na rynku polskim posiada pełną ofertę z wyżej wymienionych kategorii. Ponad to Aspol FV zajmuje się niestandardowymi zleceniami na elementy montażowe dolnego źródła, a ich produkty można znaleźć w wielu ogromnych inwestycjach w kraju, jak również w setkach małych instalacji indywidualnych.