NIBE

O firmie Nibe

Nibe to to szwedzka firma która działa na rynku nieprzerwanie od 1952 roku i sprzedaje swoje urządzenia w krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii oraz Polsce i Czechach. Nibe koncentruje swoją ofertę w okół urządzeń z zakresu odnawialnych źródeł energii dla budynków modernizowanych, nowo budowanych domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz obiektach komercyjnych każdego rodzaju.

W ofercie Nibe można znaleźć:

  • Gruntowe pompy ciepła
  • Powietrzne pompy ciepła typu Split
  • Powietrzne pompy ciepła typu monoblok
  • Rekuperatory
  • Panele i falowniki do fotowoltaiki

O 2000 roku nibe stopniowo wprowadzało swoje urządzenia na polski rynek i obecnie jest największym sprzedawcą pomp ciepła na Polskim rynku, co w naszej ocenie zawdzięcza jakości swoich produktów., 

Obecny trend na rynku

Obecnie przy dużym wsparciu programów krajowych dofinansowujących instalację pomp ciepła zwiększa się udział tych urządzeń w rynku, daleko nam jeszcze np. do Szwajcarii gdzie blisko 80% domów jednorodzinnych ogrzewanych jest pompą ciepła. Tendencja jest jednak mocno wzrostowa, a ceny tych urządzeń i samych instalacji maleją. Wiąże się to też z pojawieniem się na rynku nowych firm, szacuje się, że w województwie Mazowieckim rocznie otwiera się około 100 firm zajmujących pompami ciepła… i tyle niestety tyle samo zamyka. Pokazuje to że zapotrzebowanie na pompy ciepła rośnie, jednak wiedza i doświadczenie w doborze, montażu i serwisowania tych urządzeń ma kluczowe znaczenie.

Nie poprawiamy instalacji po konkurencji!

Krótka charakterystyka pomp ciepła Nibe

Pompy ciepła nibe występują w dwóch wariantach – dla domów jednorodzinnych oraz obiektów większych komercyjnych lub domów wielorodzinnych.

Te mniejsze mogą występować z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów. Nibe pozwala na wybór dwóch rodzajów zasobników – emaliowany oraz wykonany ze stali nierdzewnej.

Gruntowe pompy ciepła występują również w wersji z chłodzeniem pasywnym i są oznaczane wtedy jako PC.

Chłodzenie pasywne na pompach Nibe daje możliwość przerzucenia chłodu z dolnego źródła czyli odwiertu na instalację podłogówki. Regeneruje to dolne źródło oraz pozwala na niemal darmowe chłodzenie domu! Jedynym elementem który pracuje to pompki obiegowe. Dla porównania powietrzne pompy ciepła do chłodzenia potrzebują pracy sprężarki, czyli pracują z pełną nominalną mocą.

Gruntowe pompy ciepła NIBE

Pompy serii F1255 oraz F1255 PC to pompa z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów i posiadająca sprężarkę inwerterową dzięki czemu moc tego urządzenia jest modulowana – pompa chodzi z taką mocą jaką wymaga aktualne zapotrzebowanie budynku, nie jak w przypadku pomp o zwykłej sprężarce zawsze na pełnej mocy. Przekłada się to na zużycie energii elektrycznej oraz samą żywotność urządzenia. Oznaczenie PC wskazuje, że pompa ma wbudowany moduł chłodzenia pasywnego, czyli może wykorzystywać chłód z dolnego źródła do chłodzenia np. przez podłogówkę.

Pompy serii F1155 oraz F1155 PC to pompy takie same jak wspomniana wcześniej F1255, z tą różnicą, że mają możliwosć podłączenia osobno zbiornika na ciepłą wodę. Stosowane tam, gdzie potrzebny jest większy zbiornik na ciepłą wodę. Oznaczenie PC to ponownie chłodzenie pasywne.

Pompy Nibe serii F1245 oraz F1245 PC to pompa gruntowa o stałej mocy grzewczej, nie modulowanej, o mocach od 6 do 12kW. Posiada wbudowany zbiornik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów. PC to moduł chłodzenia pasywnego.

Nibe F1145 oraz F1145 PC to pompy gruntowe stałej mocy bez wbudowanego zasobnika, czyli dostosowane do współpracy z zewnętrznym zasobnikiem.

Pompa F1226 to gruntowa dwufukcyjna pompa stałej mocy. Dodatkowo wyposażona jest w zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemnośći 180 litrów, elektroniczne pompy obiegowe dostosowujące wartość przepływu do potrzeb oraz posiada wbudowaną grzałkę o mocy do 9kW

Seria pomp F1126 to w zasadzie ta sama pompa co F1226 tylko nie posiada wbudowanego zasobnika na CWU – jest dostosowana do współpracy z innym zewnętrznym zasobnikiem.

Nibe F1345 to pompa dwusprężarkowa dużej mocy do ogrzewania większych budynków, np wielorodzinnych i obiektów komercyjnych.

Nibe F1355 to również dwusprężarkowa pompa ciepła ale o modulowanej mocy. Obydwie te pompy nie mają wbudowanego zasobnika, czyli są przeznaczone do współpracy z większymi zasobnikami zewnętrznymi.

 

Nibe Szwedzka dotacja!

Nibe co roku wychodzi na przeciw kupującym i wprowadza swój program dofinansowania zwany Szwedzką dotacją. Polega ona na obniżeniu cen zakupu urządzeń z określonej puli produktów która jest ograniczona.

Można zaoszczędzić na zakupie produktów Nibe do 10 000 zł!

Promocja łączy się z wszystkimi krajowymi programami dofinansowań.

Promocja Szwedzka dotacja polega na obniżce cen:

  • Pompa ciepła to dodatkowy rabat 5 000 zł
  • Pompa ciepła z fotowoltaiką to dodatkowy rabat 9 000 zł
  • Pompa ciepła z rekuperatorem to dodatkowy rabat 6 000zł
  • Pompa ciepła z rekuperatorem, fotowolatiką to dodatkowy łączny rabat 10 000zł!

Program Szwedzka dotacja skierowany jest zarówno do klienta indywidualnego, jak i przedsiębiorstw i dotyczy samego zakupu urządzenia.

My rozszerzamy promocję na dodatkowy 1000 zł na urządzenia zakupione u nas!