Aspol

Aspol FV jako producent

Od ponad 20 lat firma zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń grzewczych, jak i całych systemów związanych z odnawialnymi źródłami energii w tym od paru lat produkuje również rekuperatory. Charakteryzują się one wysoką sprawnością, wspaniałą izolacją akustyczną oraz doskonałymi parametrami pracy urządzenia. Dodatkowo jest to Polski producent z dużą bazą serwisantów oraz handlowców którzy w razie potrzeby w ciągu 24 godzin są w stanie dotrzeć na miejsce inwestycji, aby rozwiązać potencjalny problem.

Rekuperatory Aspol FV

Obecnie, kiedy wentylacja grawitacyjna w budynkach zwyczajnie nie daje rady, a prawo wymusza zmniejszanie zapotrzebowania energetycznego budynków rekuperacja staje się standardem i bardzo często wymogiem. Nie tylko podnosi sprawność ogólną budynku, ale i umożliwia obieg powietrza w szczelnych domach które zachowują się jak „termos” nie mając miejsca poboru czystego powietrza z powodu szczelnych drzwi i okien. Prowadzi to do zatrzymania nie tylko powietrza w budynku, braku dostępu świeżego, ale również zatrzymanie wszystkich zapachów i wilgoci, a tym samym rozwój bakterii i grzybów. Wentylacja mechaniczna uniemożliwia zatrzymanie powietrza oraz dodatkowo pomaga odzyskać ciepło z wyciąganego powietrza i wrzuca je ponownie na budynek ograniczając straty cieplne.

Aspol FV od kilku lat posiada w swojej ofercie rekuperatory, urządzenia wymuszające mechanicznie obieg powietrza w budynku dzięki odpowiednio przystosowanej instalacji wentylacyjnej.

ASPOL FV jest producentem central wentylacyjnych wysokiej jakości. W swojej ofercie wentylacji mechanicznej nazwaną WindMaker ma obecnie dwa modele: RAPTOR oraz PHENIX, które swoją konstrukcją, jakością oraz zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi pozostawiają daleko w tyle większość produktów dostępnych na rynku. 

Rekuperator Raptor to urządzenie o trzech wydatkach, 500, 700 oraz 1000 m3/h co czyni je urządzeniami stosowanymi w dużych domach oraz obiektach handlowych, przemysłowych, biurowych itd.

Centrala Pheonix Smart to urządzenie w jednym wydatku 400m3/h, przez co jest idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych do 200m2.
Obydwie serie urządzeń charakteryzują się wysoką kulturą pracy, sprawnością, mają możliwość wpięcia w instalację domu inteligentnego.

Rekuperaotry Aspol, zarówno Pheonix jak i Raptor można stosować na każdym możliwym rodzaju obiektu, posiadają pełne atesty i aprobaty oraz są dopuszczona na wszelkiego rodzaju instalacjach.