Montaż pompy ciepła DĘBE - pod halę produkcyjną, magazynową oraz biuro

Dębe - hala produkcyjno-magazynowa z biurem

Montaż pompy ciepła w Dębe – tanie, ekologiczne i niezależne źródło ciepła w obiekcie 1500m²!

W miejscowości Dębe powstał budynek magazynowo produkcyjny wraz z częścią biurową. Standardowe nasze rozwiązanie dla tego typu obiektów – pompy ciepła gruntowe nadmuchowe, czyli glikol-powietrze. No i tu jest nasze zadanie – Montaż pompy ciepła Dębe. Obiekt średniej wielkości, złożony z jednej osobnej hali magazynowej 700m2, której obecnie nie ruszamy i drugiego osobnego budynku. Znajduje się w nim hala magazynowo produkcyjna o wielkości 700m2 (kubatura 4000m3) oraz biuro o wielkości 600m2. Całość ogrzewamy i chłodzimy tylko powietrzem z systemu wentylacji i tu po raz kolejny montujemy amerykańskie pompy firmy LENNOXna cały obiekt łącznie 7 pomp ciepła wsparte 2km odwiertu. 

LW budynku tym montujemy cały system ogrzewania oraz wod-kan. Do dystrybucji powietrza na halę zastosowaliśmy system spiro o przekroju wyjściowym 630mm,  oraz do dystrybucji ciepłą w biurze zastosowaliśmy system kanałów SPIRO i kanałów płaskich ze względu na wysokość warstwy izolacyjnej w wylewce.

Pompy nadmuchowe glikol-powietrze to rozwiązanie popularne głównie za wielką wodą i w przemyśle. Rozwiązanie to wymaga rozbudowanego systemu wentylacyjnego jednak niesie to za sobą ogromne plusy. Ogrzewanie powietrzem jest zdecydowanie szybsze, wydajniejsze i załatwia kwestię rekuperacji. Dodatkowo w połączeniu z pompą ciepła z możliwością chłodzenia mamy funkcję klimatyzacji! Pompy nadmuchowe typu glikol woda niemal wszystkie posiadają takie funkcje. W przemyśle jest to o tyle fajne rozwiązanie, że w bardzo szybkim czasie możemy nagrzać budynek, co pozwala oszczędzać energię w momentach przestojów.

Zakopywanie kolektora poziomego pomp ciepła gruntowych
Przygotowana studzienka dolnego źródła pompy ciepła do osadzenia i podłaczenia
WYkop pod pompy ciepła