Pompa ciepła Okunin i odwierty pod pompy ciepła

Pompa ciepła Okunin montaż

Montaż pompy ciepła gruntowej w miejscowości Okunin w nowo budowanym budynku o powierzchni 190m².

Rodzaj inwestycji: Gruntowa pompa ciepła Okunin (Nowy Dwór Mazowiecki)

Realizacja w jesieni 2020, standardowa kompleksowa usługa montażu gruntowej pompy ciepła NIBE F1226 o mocy 8kW oraz wykonania odwiertów o łącznej długości 230m. 

Usługa kompleksowa, czyli od pierwszego wbicia łyżki koparki, przez odwiert, wprowadzenie do budynku, zakopanie, napełnienie glikolem i montaż pompy ciepła do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła NIBE F1226 8kW z odwiertami i montażem – cena?

W nowych budynkach oszczędności z tytułu pompy ciepła można szukać jeszcze w fazie projektowej – odpada nam komin spalinowy niezbędny przy piecach stałopalny, lub gazowych. 

W skład tej inwestycji wchodzi:

  • Wykonanie odwiertu 230m, wprowadzenie do kotłowni, napełnienie glikolem, zniwelowanie terenu po pracach ziemnych.
  • Zakup i montaż pompy ciepła NIBE F1226 8kW
  • Uruchomienie
Cena takiego rozwiązania, czyli kompleksowego montażu to 49000 zł netto. W tej kwocie wliczona jest „Szwedzka dotacja”, czyli dodatkowy rabat na zakup pompy ciepła NIBE.
Czas realizacji całkowity to 5 dni roboczych, a na rozpoczęcie prac potrzebujemy od 5 dni do miesiąca w szczycie sezonu!

Ile będzie kosztować ogrzewanie tego domu pompą ciepła gruntową NIBE F1226 8kW?

Przy dobrze dobranych parametrach instalacji urządzenie nie będzie pracować więcej niż 2000 godzin rocznie. Moc elektryczna urządzenia to 1,8kW, co w prostej matematyce daje nam 3600kWh. Ile to kosztuje? Około 2200 zł brutto za cały rok na ogrzewanie budynku oraz ciepłej wody przy cenie 60gr za kilowat. Z fotowoltaiką o mocy 2kW ten koszt może wynosić zero!
 
Modernizacja z gruntową pompa ciepła